Co jsem zač

Protože textu jste si tu užili/užijete si až dost, rozhodla jsem se tuto sekci pojmout, řekněme, vizuálněji:

Běhám víc než málo, ale míň než hodně. Dělám to už docela dlouho a doufám, že ještě chvíli budu. Občas běhám opravdu ráda, většinu času se ale prostě vystrkuju s botama v ruce za dveře, protože 1.) jsem pak snesitelnější; 2.) moje děti jsou pak snesitelnější (nebo mi tak alespoň připadají); 3.) běhání je ve skutečnosti mimozemský organismus, který se vám implantuje do mozku a zcela ovládne centrum svobodné vůle; 4.) víc jak dva dny bez běhu jsou špatná karma, to ví prostě každý.

Kromě toho...

Běhám proto, že ráda, ale opravdu ráda jím. To o sobě samozřejmě tvrdí mnozí běžci, jenže já na rozdíl od nich jím ráda jídlo, které je, abych tak řekla, tak trochu, víc, případně kompletně, junk. Moje maminka by z každého rukávu mohla vysypat tucet historek o tom, jak mě jako malou a pak větší činilo jídlo snesitelným a zvládnutelným stvořením, a jak mi stačilo dát rohlík a ze vzteklýho Gluma byl rázem milášek Smeagol. A protože mě zároveň vůbec netěší perspektiva oplácaný ženy středního věku, nezbývá mi, než se hýbat. Nikdo podstatu nevystihl a už asi ani nevystihne líp, než Oatmeal:

Asi tak.

Když neběhám, tak o běhání aspoň píšu. Buď sem, anebo od podzimu 2014 i sem:

Kromě toho se usilovně snažím přežít výchovu našich dvou holčiček
(10/2011 a 6/2014)
Dělám taky nějaký ty nezáživný věci, který mi vydělávají na startovný, hypotéku, daně a podobný kraviny.
Když už nemůžete číst, jak o "vaší" části světa píšou jiní hovadiny, nezbývá vám, než o ní začít psát sami. Třeba sem:
A protože jsem děsně oblíbená, občas neuškodí udělat si další přátele tím, že něco milého a přívětivého napíšu o jejich knížkách sem:

V poslední řadě, nicméně významově (rozuměj mírou otravnosti, s jakou o sobě dává vědět) rozhodně neposlední je má naprosto zásadní participace na moudrosti a znalostech lidstva. Svět by totiž přestal tušit, na kterou stranu se má točit, kdybych já přestala bádat... o způsobu ztvárnění sexuality v moderním arabském románu.
...a na Silvestra jsem si (opět) předsevzala, že letos, letos už to ale VÁŽNĚ dopíšu. 

Jestli vás zajímá ještě něco víc, můžete mi třeba poslat mail na mamavbehu@gmail.com

(Ne, na Facebooku nejsem. Nebudu. Nechci být. Určitě je to děsně super. Věřím vám. Fakt vám věřím.)

7 komentářů:

 1. Ahoj, prosím tě, nemůžu na tebe najít kontakt a chtěla jsem se tě na něco zeptat. Mohla bys mi prosím poslat svůj email. Děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrý den, velmi mně zaujal Váš blog a měl bych pro Vás několik nabídek. Mohl bych Vás požádat o mailový kontakt? Děkuji a přeji pěkný den :)

  OdpovědětVymazat
 3. ...fakt dobrý...StandaK

  OdpovědětVymazat
 4. Ahoj, můžu dotaz? PN při přípravě na maraton je Pavel Novák? Díky. Zuzka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dík za info. Chci do toho v květnu jít a uvažuju o trenérovi:))).

   Vymazat
 5. Dobrý den, také bych Vám ráda zaslala nabídku na spolupráci s outdoorovým e-shopem - jen tu nemáte kontakt :-) Mnoho úspěchů, zdolaných kopců i cílů. Iva

  OdpovědětVymazat

Omlouvám se za kontrolu, ale nějak se mi nepříjemně rozmnožil spam. Díky!